SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

Atölye sırasında katılımcıların rahat hareket edebilecek kıyafetlerle atölyeye gelmeleri uygun olur. Atölyede kullanılacak tüm araç-gereç ve materyaller eğitmen tarafından temin edilir.

Katılımcıların kendilerini rahat ve keyifli bir ortamda hissetmeleri yaratıcı drama atölyesinin işleyişi açısından çok önemlidir. Bu konuda eğitmene önemli bir rol düşmektedir. Atölye içeriğini etkin hazırlamak, iletilecek bilgi ve beceriye doğru yaklaşım, hayata bakarken durduğu yer ve bunu drama yoluyla iletme şekli, oyunbaz atölyeyi diğer eğitimlerden ayırmalıdır.

Konusunda uzman kişilerce, belli bir sıklıkta ve aynı ekiple yapılan çalışmalar sonrası, yıllardır yan yana çalıştığı halde güven ve takım olma konusunda eksikleri olan bir grubu fazlasıyla kaynaştırdığı, kişisel problemlerin en aza indiği ve kalpten bağ kurmaya yönelik yaklaşımın artacağı garantidir.

 

Ancak, drama yöntemiyle verilecek 1 günlük (4 veya 6 saat) bir eğitimin harikalar yaratması beklememelidir. Tüm diğer davranış biçimlerini değiştirmeye yönelik eğitimler gibi katılımcının gönüllülük ve farkındalık düzeyiyle gelişim doğru orantılıdır.

-Yaratıcı Drama yönteminde kişiler, yaşayarak öğrenerek ya da tecrübe ederek bilgiye ulaşmaktadır.

Oyuncunun ve seyircinin aynı kişiler olduğu bir grup etkinliğidir.

-O güne, oradaki kişilere ve o kişilerden gelen birikimlere özel bir çalışma şeklidir.

– Katılımcılar, çalışma ortamında özgürce davranabilmekte, kendilerini rahatça ifade edebilmektedirler.

Atölyenin tamamında merkezde katılımcıların hayatla/ diğer kişilerle etkileşim ve iletişim biçimleri yer almaktadır. Dramatik canlandırma yolu ile katılanlar, kendilerini ve dünyayla kurdukları ilişkiyi tekrar deneyimleme şansı yakalarlar. Sorun-çözüm ilişkisine belli bir mesafeden tekrar bakabilirler

-Eğitimin tamamı interaktiftir; bu nedenle geleneksel öğrenim biçimlerine göre daha kalıcı olduğu düşünülmektedir. (İstatistiklere göre sözel ağırlıklı öğretimde % 10 olan hatırlama ve kalıcılık; görselde % 30; yaşantılara dayalı öğretimde % 90’a ulaşmaktadır.)

İçerikler, konusunun uzmanı eğitmenler rehberliğinde, kurumun ihtiyacına göre kurgulanmaktadır. Dramatik Satış, Dramatik Liderlik veya Atan Sigortalar-Öfke ile Başa Çıkabilme gibi pek çok konuda eğitimler düzenlenmektedir.

Örneğin, “Takım Ruhu’nu Yakalama” eğitimimizin fiyatı, yine içeriğe de bağlı olmakla birlikte 1.000 TL’den başlıyor. Fiyat, 16-20 kişiyi ve 3-4 saatlik eğitimi kapsar.

  • Kurumsal İletişim
  • Kişisel Farkındalık ve Kendini İfade Etme
  • Etkin İletişim Kurma Becerileri
  • Takım Ruhunu Yakalama
  • İletişim Engelleri
  • Problem Çözme Becerileri
  • Dramatik Satış Teknikleri

İletişim

Adres: Bağdat Cad. Tuğrul Sk. Ümit Apartmanı No: 6 / 2 Selamiçeşme KADIKÖY İSTANBUL

Telefon: +90 541 584 59 29

E-posta: [email protected]

Harita